Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Czechy - Szpindlerowy Młyn - ośrodek narciarski w Czechach
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Turystyka - podróże Biuro turystyczne
Hiszpania - kraj flamenco i korridy
Cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o równym znaczeniu, zróżnicowany krajobraz, jakiego nie spotkamy nigdzie indziej – taka właśnie jest Hiszpania. Popularne wyobrażenie o tym kraju jak kraju flamenco, korridy, barów tapas w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi. To najliczniej odwiedzany przez turystów zagranicznych kraj świata. Hiszpania to kraj urokliwych miasteczek, pełnych zabytkowych budowli i pamiątek. Wiele zabytków wpisanych jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Czytaj dalej!

Egipt | Tunezja | Turcja | Bułgaria


 
Newsy  

Szpindlerowy Młyn - ośrodek narciarski w Czechach

02.03.2009 20:05
Szpindlerowy Młyn to tętniący życiem kurort będący jednym z największych ośrodków narciarskich w Czechach w kraju hardeckim. Stacja składa się z kilku części (m.in. Svatý Petr-Hromovka, Medvedin).
Tutaj również ma swoją główną siedzibę Horská služba (czeska organizacja zajmująca się ratownictwem górskim. W Polsce jej odpowiednikiem jest Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe).

Kurort w sezonie jest licznie oblegany przez turystów z całej Europy. Najwięcej tu turystów, przede wszystkim z Niemiec. Na wyciągach spotykać można również liczne grupy Holendrów, Amerykanów i oczywiście Polsków zafascynowanych pięknem i majestatycznością gór. Szpindlerowy Młyn położony jest na wysokości 715 – 1310 m n.p.m. dzięki czemu panują tu wyśmienite warunki do jeżdżenia (nartostrady) i biegania na nartach przez około pięć miesięcy w roku. Kurort ma do zaoferowania nowoczesne idealnie przystosowane, utrzymane w czystości i porządku trasy narciarskie o wszystkich stopniach trudności (niebieska, czerwona, czarna) i łącznej długości 25 km oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych, które mogą łączna przepustowość wynosi 17 500 narciarzy za godzinę.

Na turystów czeka wiele atrakcji w tym szeroko rozwinięta oferta apres-ski. Jest tu tor bobslejowy i saneczkowy, park wodny, istnieje również możliwość zjazdu pontonami śnieżnymi. Kurort jest bogaty rożnego rodzaju restauracje w których można zjeść lokalny posiłek, nowoczesnych szkółek narciarskich i snowboardowych, oraz gwarantują możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu: baseny, kluby muzyczne, dyskoteki oraz codzienną możliwość wieczornej jazdy na nartach po nowo wybudowanej w 2003 r. i dobrze oświetlonej trasie zjazdowej Hromovka.

napisał

Jeżeli spodobał się Tobie ten artykuł i chciałbyś go wypromować skorzystaj z poniższych opcji: Dodaj do gwar   Dodaj do wykop
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Fitness

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka zagraniczna
Hity na wakacje

(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność